Mobil Şube'yi kimler kullanabilir?

iOS 8.4 ve üstü bir iPhone, Android 4.1 üzeri bir telefon sahibi, internet bankacılığı şifresi olan bireysel ve kurumsal müşterilerimiz kullanabilir.

Mobil Şube'yi nasıl indirebilirim?

2848’e MOBIL yazıp göndererek gelen SMS’teki linkten uygulamayı hemen indirebilirsiniz.

iOS kullanıcısı iseniz ücretsiz olarak App Store’dan indirmek için buraya tıklayınız

Android kullanıcısı iseniz ücretsiz olarak Google Play'den indirmek için buraya tıklayınız.

Mobil Şube’yi cep telefonuma indirdikten sonra nasıl kullanabilirim?

Mobil Şube’yi yüklediğinizde cep telefonunuza gelen SMS ile bir defaya mahsus olmak üzere bir doğrulama yapmanız gerekmektedir. Daha sonraki girişlerinizi sadece burada belirlediğiniz PIN ile yapabilirsiniz.

Giriş için kullanacağım şifremi nasıl belirleyeceğim?

Kullanacağınız şifre bilgisi İnternet Şube'de kullandığınız şifredir. İnternet şube şifresi almak için 444 0 123 numaralı Çağrı Merkezimiz ile temasa geçebilirsiniz.

Kurumsal müşterilerimiz için şifre işlemleri yalnızca şubelerimizde yapılabilmektedir.

Kullanıcı adı nedir?

Kullanıcı adı kurumsal müşterilerin yetkililerine verilen isimlerdir.

Cep Telefonumu değiştirdiğimde Mobil Şube’yi terkar nasıl aktive edebilirim?

Cep telefonu değişikliklerinde Mobil Şube’yi yeniden indirip, tekrar aktive etmeniz gerekmektedir. Aktive etme adımları hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Şifremi unuttum, ne yapabilirim?

Şifrenizi unutmanız durumunda 444 0 123 numaralı Çağrı Merkezimiz ile temasa geçerek, gerekli güvenlik doğrulamalarını yaptıktan sonra yeni bir şifre belirleyebilirsiniz.

PIN’imi unuttum ne yapabilirim?

Mobil Şube'de yer alan PIN'i Unuttum menüsü yardımıyla gerekli güvenlik doğrulamalarını yaptıktan sonra yeni bir PIN oluşturabilirsiniz.

PIN’imi nasıl değiştirebilirim?

Mobil Şube'de yer alan PIN Değiştir menüsü yardımıyla PIN'inizi değiştirebilirsiniz.

Mobil Şube bankacılık işlemleri için güvenli midir?

Mobil Şube'de Kuveyt Türk'ün geliştirdiği yeni nesil güvenlik sistemi Mobil Onay alt yapısı kullanılmaktadır. İşlemlerinizi güvenle yapabilir ve güvenlik ile ilgili daha detaylı bilgi almak için Mobil Güvenlik sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Mobil Şube’yi kullandığımda GSM operatörüme ücret öder miyim?

Mobil Şube’yi kullanımınızdan dolayı oluşan data bağlantısı, operatörünüz tarafından mevcut tarifeniz çerçevesinde ücretlendirilir.

Uygulamayı indirirken alınan izinler nelerdir?

iOS ve Android işletim sistemi kullanılan cihazlarda, Mobil Şube'nin belli fonksiyonları için bazı izinler istenmektedir.

Cihazınızdan istenen izinler ve izin gerektiren fonksiyonlar şunlardır:

Kişiler: GSM TL Ödeme menüsünde telefon rehberinize erişim için kullanıyoruz.

Konum: En yakın Kuveyt Türk Şubesi bölümünde etrafınızdaki Şube ve ATM’leri bulmak ve yol tarifi almak için kullanıyoruz.

SMS: Aktivasyon işlemlerinde size gönderilen SMS'lerdeki doğrulama kodlarını almak için kullanıyoruz. (Android)

Telefon: En yakın şube, müşteri hizmetleri gibi uygulama içindeki numaraları aramak için kullanıyoruz.

Fotoğraflar / Medya ve Diğer Dosyalar: Uygulama içinde QR Kod ile para çekme, güvenlik onayları, tanıtım rehberi onayı, profil resmi güncelleme, favori hisseler gibi tercih ettiğiniz işlemleri kaydetmek ve okumak için kullanıyoruz.

Kablosuz İletişim Bilgileri: İnternet bağlantınız olmadığında veya bağlantınız koptuğunda uyarı mesajı vermek için kullanıyoruz.

Cihaz Kimliği ve Çağrı Bilgileri: Uygulamaya hangi cihaz üzerinden erişim sağlandığını anlamak için kullanıyoruz.

Diğer: Bu kısımda kullanılan izinler uygulamanın sürekli çalışması, ağ bağlantılarını görüntüleme ve cihazın uyku moduna geçmesini önleme, uygulamanın kısa yolunun koyulması, Google hizmet yapılandırmasının okunması, internet kullanımında tam yetki ve titreşim kontörlü için kullanılmaktadır.

Kullanıcı adı nedir?

Kullanıcı adı kurumsal müşterilerin yetkililerine verilen isimlerdir.

Cep Telefonum SIM Bloke Oldu. Blokeyi Nasıl Kaldırabilirim?

SIM kart bloke kaldırma işlemini müşterilerimiz Çağrı Merkezi aracılığıyla ve internet site üzerinden yapabilirler. Fiziksel olarak SIM kartın değişmesine sebep olan herhangi bir durumda SIM kart bloke olur. Müşterimizin Mobil/İnternet şubeye girebilmek veya bankamıza ait kartıyla 3d secure işlem yapabilmek için bu blokenin kaldırılması gerekir. Müşteri eğer 90 gün boyunca bankamızla SMS alımı gerektiren hiçbir temasta bulunmazsa, bloke BDDK gereği kendiliğinden kaldırılır. SIM bloke kaldırılabilmesi için müşterimizin kimlik ve kart bilgilerini kullanmalıdır. SIM Kart bloke kaldırılması için tıklayınız.